loader
Festiwale

Sunrise Festival: dzięki muzyce możemy oderwać się od rzeczywistości

Ostatni weekend w Kołobrzegu jest bardzo głośny. To czas twórców muzyki elektronicznej, którzy racza swoich fanów dawką muzyki. Na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy, postanowiliśmy porozmawiać z jednym z głównych organizatorów tego przedsięwzięcia, czyli z Krzysztofem Bartyzelem. Niestety jest to ostatnia edycja tego koncertu w Kołobrzegu. Organizatorzy pragną przenieść festiwal w zupełnie inne miejsce i zgromadzić na nim jeszcze więcej osób. W poprzednich latach na festiwalu zgromadziło się około 80. tysięcy osób! Wśród gwiazd, które wystąpią w amfiteatrze, wymienić można Axwell&Igrosso oraz Erica Prydz'a. Oczywiście znajdzie się również coś dla fanów muzyki techno. Warto podkreślić, że na polskim rynku istnieje wiele festiwali, w tym festiwali muzyki elektronicznej, dlatego twórcy mają sporą konkurencję. W tym roku w tym samym czasie odbędzie równie znany festiwal Audioriver, który również cieszy się dużym zainteresowaniem.

Czują Państwo nutę konkurencji?

,,W tym roku pokrywamy się z festiwalem Audioriver, ponieważ jeden z najważniejszych dla nas artystów wskazał ten termin, jako możliwy do wystąpienia. Mowa o Arminie Van Buurenie. Bardzo zależało nam na tym, żeby tak ważna gwiazda, która kochana jest przez polską publiczność, wystąpiła podczas ostatniej edycji naszego festiwalu Sunrise w Kołobrzeskim amfiteatrze. Zazwyczaj staramy się, aby impreza odbywała się w imieniny Krzysztofa, czyli w okolicach 25 lipca. Szczerze powiedziawszy, nie czujemy żadnej konkurencji. Warto podkreślić, że coraz większa liczba osób chce usłyszeć inny rodzaj muzyki i uczęszcza na festiwale w celu jej poznania. My stale robimy swoje. Nasz festiwal cieszy się popularnością od wielu lat, a my stale robimy swoje. Spójność jest dla nas ważna również w aspekcie wizualnym. Mamy nadzieję, że w nowe miejsce przybędzie jeszcze większa grupa ludzi, którzy są fanami muzyki elektronicznej. Bardzo nam na tym zależy. Niestety do tego konieczne jest przeniesienie festiwalu z Kołobrzegu i zorganizowanie go w miejscu, w którym można postawić namiot, dodać więcej scen oraz odtwarzać różne rodzaje muzyki. ''

Sunrise Festival

Amfiteatr stał się za ciasny? Są ambicje, by zrobić coś większego?

,,Ciasny jest od dłuższego czasu i już dawno taka decyzja powinna zostać podjęta. Musimy jednak podkreślić, że to Urząd Miasta w dużej mierze również wywarł na nas mus przeniesienia się w inne miejsce, gdyż amfiteatr będzie odnawiany. Bilety, które sprzedajemy, rozchodzą się niczym światło. Na sobotę bilety sprzedają się zazwyczaj w ciągu 15 minut. Inne dni również przyciągają wielu chętnych. Mamy również nadzieję, ze spełnimy oczekiwania fanów muzyki techno. Na naszej scenie spotkać można gigantyczne gwiazdy, które znane są na całym świecie. 

A co przygotuje Eric Prydz? Ostatnio zajął się wykorzystywaniem wizualizacji z hologramami. Czy zobaczymy je w Kołobrzegu?

,,Bardzo długo czekaliśmy na moment rozpoczęcia współpracy z tym artystą. Eric od dawna chciał u nas grać, jednak nie pozwalało mu na to zdrowie. Zaplanowane wizualizacje są jednak bardzo zaawansowane technicznie, dlatego podziwiać będzie je można w kolejnych edycjach Sunrise Festival.''