loader
Imprezy tematyczne

Organizowanie imprezy plenerowej

Gdy zbliża się lato, chcemy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego też organizowane są liczne imprezy plenerowe takie jak koncerty czy też festiwale. Jednak by taka impreza mogła się odbyć i by przede wszystkim była atrakcyjna, trzeba zadbać o wiele elementów. Między innymi o oświetlenie czy też nagłośnienie. Poza tym musimy mieć na względzie także fakt, że warunki atmosferyczne potrafią naprawdę bardzo szybko się zmieniać. Dlatego też warto mieć ustawione pawilony czy też namioty, w których goście będą mogli się schronić.

Pawilon z możliwością przeniesienia

Takie pawilony wspomniane już wcześniej, tak naprawdę są nieodłączną częścią imprezy plenerowej. Plusem ich jest przede wszystkim to, że można dostosować je do liczny gości. Bardzo często mogą zostać przez nas dodatkowo rozbudowane i możemy dostawić także różne elementy. Wielkość pawilonów jest różna. Do niektórych z powodzeniem możemy wstawić chociażby stoły i zorganizować imprezę rodzinną. Najczęściej taki pawilon ma kształt prostokąta czy też kwadratu. Jednak obecnie na rynku mamy także pawilony sferyczne, które mają bardzo nowoczesny wygląd.

Nagłośnienie imprezy

Jednym z najważniejszych elementów takiej imprezy, jest oczywiście nagłośnienie. Plener może być dość duży, dlatego trzeba już nieco wcześniej pomyśleć nad tego typu kwestiami. Musimy bowiem sprawić, że dźwięk będzie docierał wszędzie. Na rynku mamy świetnej jakości zestawy nagłośnieniowe, które mogą nam pomóc w oprawie muzycznej takiej imprezy. Jeśli jest ona stosunkowo mała, wystarczy prosty zestaw przenośny. Jeśli jednak planujemy nieco większe przyjęcie plenerowe, wówczas potrzebny będzie zestaw o większej mocy, dodatkowo wzbogacony o subwoofery.

Na takich imprezach panuje bardzo swobodna atmosfera, dlatego warto pomyśleć o konkursie karaoke. Wówczas prócz kolumn i odtwarzaczy, musimy się także postarać o przenośne mikrofony.

impreza plenerowa

Co z efektami wizualnymi?

Efekty wizualne również na takiej imprezie powinny być. Mowa tutaj między innymi o laserach, wytwornicach dymu czy też baniek. Jest to dodatkowa atrakcja dla wszystkich gości. Dzięki laserom możemy uzyskać chociażby wielobarwne animacje. Pojawić się na takiej imprezie może również reflektor i lustrzana kula. Dają one niesamowite oświetlenie. Jeśli natomiast chodzi o wytwornicę dymu czy też baniek, sprawdzą się one szczególnie na imprezach dla dzieci. Jest to dla nich szczególnie interesujące wtedy, gdy mogą bawić się bańkami na dworze.

Scena- czy powinna być?

Jeśli impreza jest bardziej rozbudowana i przewiduje się na niej profesjonalne wystąpienia, wówczas trzeba wziąć także pod uwagę scenę. Dużą jeśli występ będzie wykonywany przez osobę doświadczoną, a mniejsza jeśli mają być to tylko swobodne i luźne wystąpienia. Oczywiście taka scena również może zostać rozbudowana o efekty dźwiękowe i wizualne.

W przypadku kameralnego pokazu, można go wzbogacić przy pomocy kolorowej kurtyny świetlnej. Jest wiele elementów, o których organizator musi pamiętać. Jeśli niekoniecznie się na tym znamy, warto szukać pomocy w tym zakresie. Na rynku jest wiele poradników, z których możemy się dowiedzieć jak porządnie zorganizować taką właśnie imprezę plenerową.

Jak widać pod uwagę trzeba wziąć naprawdę wiele elementów. Samo miejsce odbywania się imprezy, ewentualne schronienie dla gości czy też nagłośnienie. Dodatkowymi atrakcjami mogą być konkursy czy też wytwornica baniek w przypadku dzieci. Jeśli to wszystko weźmiemy pod uwagę, sukces mamy gwarantowany.