loader
Festiwale

Festiwal Cannes 2018 - Ziemia to więcej niż statystyki

Festiwal Cannes 2018 - Ziemia to więcej niż statystyki

Czy wiesz, że...

Populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się w ciągu 40 lat o 58% — średnio o 2% rocznie.

Chronione obszary obejmują tylko 15% powierzchni lądowej Ziemi

Główną przyczyną tego spadku jest utrata i degradacja siedlisk

Zaskakujące? Zasmucające? Obojętne? Niezależnie od wrażenia, jakie budzą te dane, jest ono nieporównywalne z zobaczeniem na własne oczy powszechnej degradacji środowiska naturalnego. Nie wszyscy jednak możemy pojechać do znikających lasów równikowych w Amazonii czy zobaczyć topniejące czapy lodowe na Antarktydzie. Dlatego LenovoTM nawiązało współpracę z firmą The Wild Immersion wspieraną przez The Jane Goodall Institute, aby szerzyć wiedzę na temat stanu środowiska naturalnego naszej planety w sposób bardziej realistyczny i zapadający w pamięć — przy użyciu wirtualnej rzeczywistości (VR).

W zeszłym roku w singapurskim ArtScience MuseumTM Lenovo we współpracy z Google® i WWF® pokazało przy użyciu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, jak kurczą się lasy równikowe. W tym roku współpracujemy z The Wild Immersion nad materiałami VR 360 stopni, które będą prezentowane w miastach całego świata wyłącznie przy użyciu autonomicznych gogli VR Lenovo Mirage Solo z technologią DaydreamTM, aby zwiększać świadomość odbiorców w zakresie degradacji naturalnych siedlisk fauny. Premierowy pokaz odbędzie się 8 maja na Festiwalu Filmowym w Cannes. Dzięki materiałom VR przygotowanym przez Lenovo, The Wild Immersion i słynną prymatolog Jane Goodall, goście festiwalu z 95 krajów będą mogli doświadczyć lotu z flamingami, biegu wśród bizonów i pogoni za syberyjskimi tygrysami. 

Zjawiska te mogą wydawać się słabo związane z naszym codziennym życiem. Są złożone, abstrakcyjne i, szczerze mówiąc, przygnębiające lub przytłaczające. Naszym zdaniem jednak jest to ważna sprawa, która zasługuje na przedstawienie na światowej scenie takiej jak Festiwal Filmowy w Cannes, zaś VR jest fascynującą technologią, którą można wykorzystać w dobrym celu — do promocji ochrony środowiska. Dzięki goglom VR Lenovo Mirage Solo oraz materiałom przygotowanym przez The Wild Immersion więcej osób zobaczy najbardziej spektakularne widoki z Amazonii, Afryki i Oceanii oraz przekona się, co tracimy jako ludzkość.

Pokazy materiałów wideo odbywają się na plaży Majestic podczas Festiwalu Filmowego w Cannes od 8 do 19 maja. Uczestnicy mogą doświadczyć wrażeń w wirtualnej rzeczywistości i opisać je światu w mediach społecznościowych. W lecie pokazy będą organizowane także w Paryżu i Shenzen w Chinach. Materiały The Wild Immersion dostępne są również dla uczniów w ramach programu Lenovo VR Classroom oferującego realistyczne, wciągające lekcje. Mamy nadzieję, że zainspirują one do większej aktywności na rzecz ochrony naszej planety.