loader
Imprezy tematyczne

Grammy 2018

Nie da się ukryć, że do najbardziej prestiżowych nagród rynku fonograficznego należą nagrody Grammy. W tym roku po raz sześćdziesiąty nagrody te zostaną rozdane. Są one przyznawane dokładnie w osiemdziesięciu czterech kategoriach. Jednak do czołowej czwórki należą takie kategorie jak: Nagranie Roku, Piosenka Roku, Najlepszy Nowy Artysta oraz Album Roku. Obecnie Jay-Z ma szansę, aż na zdobycie ośmiu nagród.

Najwięcej nominacji nagród Grammy 2018

Nominacje Grammy i jej ogłoszenie jest największym wydarzeniem w muzycznym świecie.

Pod względem nominacji wszystkich deklasuje Jay-Z. Mniej o jedną nominację otrzymał Kendrick Lamar. Trzecie miejsce należy do dominowanego w sześciu kategoriach Bruno Marsa. Kolejny wykonawca, który wyjść może naprawdę zwycięsko to Luis Fonsi, czyli autor piosenki "Despacito".

Wspomnieć warto, że pośród artystów dominowanych w kategorii Najlepszy Nowy Artysta znaleźli się: Alessia Cara, Julia Michaels, Lil Uzi Vert czy też Khalid.

Grammy 2018 - album roku

  • Nominowani Grammy 2018 w kategorii Album Of The Year (Album Roku)
  • Lorde  - "Meledrama"
  • Kendrick Lamar - "Damn"
  • Childish Gambino - "Awaken, My Love!"
  • Jay-Z - "4:44"
  • Bruno Mars - "25K Magic"

Album Lorde jest zatytułowany "Melodrama". Jest to krążek, który został nagrany przez artystkę po mniej więcej czterech latach przerwy muzycznej. Piosenkarka ta ma jedynie dwadzieścia lat. Jest już cenioną postacią na scenie muzycznej. Lorde jest znana z utworu "Royals". Nagrała go gdy miała siedemnaście lat. Druga płyta artystka "Melodrama". Była ona ceniona bardzo wysoko przez krytyków. Na płycie znalazły się numery utrzymywane w duchu nieoczewistych oraz alternatywnych klimatów.

Grammy 2018

"DAMN" jest płytą, na której Lamar pokazuje jak wiele ma do powiedzenia. Na krążku się znajduje aż 14 bogatych bardzo w treści utworów. Znalazł się na przykład numer "Humble". Do piosenki ten powstał bardzo kontrowersyjny oraz znakomity teledysk. "4:44" to już wydawnictwo dokładnie trzynaste w karierze Jay-Z. Płyta ta jest uważana za najlepszą od czasów płyty "Black Album". Jest ona przesycona refleksjami, zwierzeniami czy też przeprosinami. W tytułowym utworze muzyk swoją żonę Beyonce przeprasza aż siedem razy.

Childish Gambino to artystyczny pseudonim Donalda Glovera, "Awaken, My Love!" to trzeci longplay w karierze muzyka. Przez krytyków oceniany jest jako prawdziwa rewolucja muzyczka. Zaczął on bowiem czerpać inspiracje z bardziej skomplikowanych oraz ambitnych brzmień soulu oraz funku siedemdziesiątych lat.

Co jak co, ale na pewno wszystko fani bez dwóch zdań muzyki niecierpliwie oczekują na nic innego jak właśnie na galę Grammy 2018. Pozwoli im to na zweryfikowanie swoich sympatii z decyzjami autorytetów, czyli w tym wypadku Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji. Warto pamiętać jednak, że samo już wyróżnienie jeśli chodzi o nominację jest bardzo wielkim ukłonem co do danego artysty jak i także oczywiście jego twórczości. Jest to naprawdę wyróżnienie dużo znaczące i każdy artysta o nim marzy.