loader
Pokazy artystyczne

Koncert Juliusza Kamila – romantyczne, muzyczne klimaty w Bielsku-Białej

W ostatnich tygodniach Letnia Scena Sfery zapraszała mieszkańców Bielska – Białej na gorące, wakacyjne rytmy. Po wytępię kubańskich sław z Tripulacion Cubana oraz fantastycznym koncercie Mesajah, czas na solidną porcję romantycznego rocka. Na scenie zobaczymy finalistę m.in The Voice of Poland, The Voice of Switzerland i Must Be The Music - Tylko Muzyka, czyli Juliusza Kamila. Na co możemy liczyć podczas jego występu?

Juliusz Kamil to lider zespołu GandahaR (BLiSS), z którym nagrał albumy: "Nowa Kamasutra" (2007) i "One" (2011). Jego cover „Roxanne” osiągnął status kultowego i zyskał ponad 3 miliony odsłon na YouTube. 23 września 2016 odbyła się premiera jego pierwszego solowego albumu „Honey, I’m Home”. Praca nad krążkiem trwała ponad 3 lata. Jak mówi sam artysta, potrzebne były rozstania, ucieczki na drugi koniec świata, targające sercem namiętności, dojrzewanie do słów i nut, które mogłyby opisać zakręty dróg życiowych. Wszystkie piosenki umieszczone na płycie Juliusz Kamil napisał i nagrał samodzielnie.

Jak podkreślał w wywiadzie dla portalu muzykoholicy.pl obraca się w wielu gatunkach muzycznych: „Mógłbym napisać doktorat o Pink Floyd, ponieważ wiem o nich więcej niż oni sami J Jestem bardzo poważnym „pinkfloydologiem”, tak samo jak „prince’ologiem”. Uwielbiam Petera Gabriela i Gotye, a jeśli polejemy to jeszcze sosem z U2, Soyki i Archive, to jest to taka mieszanka, której efekt możecie usłyszeć na mojej płycie.”

Na piątkowym koncercie na pewno nie zabraknie instrumentalnego utworu „Ou Est Ma Maison” napisanego podczas pobytu w Szwajcarii, a także trzyczęściowej suity „Zaczarowani”.

Czym jest Letnia Scena Sfery?

Plac Bolka i Lolka przy galerii SFERA, już od 8 lat w każdy piątek wakacji staje się muzycznym sercem Bielska. Darmowe, rozpoczynające się zawsze o 19.30, koncerty zarówno młodych, przebojem zdobywającym rynek show – biznesu gwiazd, jak i dobrze znanych i wyczekiwanych muzyków są świetnym początkiem każdego wakacyjnego weekendu. Do tej pory w ramach spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi: Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres czy Mezo.