loader
Festiwale

Audioriver Festival 2018. Wykonawcy

13. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 r. w Płocku. To trzy dni koncertów na plaży, gdzie usłyszycie najciekawszą elektronikę i techno. W styczniu poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Audioriver Festival, m.in. Bonobo, Helenę Hauff czy Honey Dijon. Niedawno do składu dołączyło aż 15 nazwisk! Już teraz line-up imponuje, a to jeszcze nie koniec!

Maceo Plex - Audioriver Festival 2018

Wszystko zaczęło się w latach 90-tych w Dallas. W wieku 16 lat występował już na rave’owych wydarzeniach, a mając 19 lat, pracował nad swoim materiałem na syntezatorach i maszynach perkusyjnych.
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów sceny, co potwierdzają to rankingi najlepszych DJ-ów świata publikowane przez Resident Advisor.

Tommy Four Seven - Audioriver Festival 2018

Czołowy przedstawiciel współczesnej sceny techno. Artysta wyróżnia się nie tylko umiejętnościami i talentem do miksowania, ale też selekcją, obejmującą klasyczne utwory techno, jak i brzmienia mniej oczywiste.
Inspiruje się kulturą rave oraz kasetowymi nagraniami z muzyką house, techno, drum & bass i jungle.

Dr. Rubinstein - Audioriver Festival 2018

Zanim zaczęła miksować nagrania, spędzała noce na parkietach klubów w Tel Awiwie. W swoich setach sięga po hipnotyczny acid, brzmienia rave czy pompujące techno.

Lewis Futzi - Audioriver Festival 2018

Ten 27-latek w rzeczywistości nazywa się Luís Gonçalves. Jego kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. Nie tylko produkuje, ale również uczy się i poznaje różne oblicza tego gatunku, nieustannie doskonaląc swój warsztat.

Woo York - Audioriver Festival 2018

Ukraiński duet techno, tworzący mocne i mroczne brzmienie. Świat muzyki elektronicznej zna ich dzięki charakterystycznemu stylowi, docenionemu przez wytwórnie: Dystopian, Afterlife, Life & Death i Soma.
Ich wizja łączy różne podejścia i wpływy, elementy awangardy, jak i dźwięki zakorzenione w klasyce muzyki prosto z Detroit i Berlina.

Architectural - Audioriver Festival 2018

W swojej twórczości Hiszpan wykorzystuje różne inspiracje. Do dwuczęściowego wydawnictwa pt. „La Metamorfosis” pod pseudonimem Reeko zainspirowała go powieść Franza Kafki pt. „Przemiana”. Jeszcze jako Reeko, w 2010 roku zaprezentował światu projekt o nazwie Architectural.
Ceni twórczość Angelo Badalamentiego czy Danny'ego Elfmana, a w przeszłości wzorował się na artystach sceny techno z Birmingham.

John Talabot - Audioriver Festival 2018

Ważna postać muzyki elektronicznej. Jego twórczość trafia również do wielbicieli alternatywy. Otwarcie przyznaje, że czerpie wzorce m.in. z muzyki Moodymanna, chicago house i disco.
Brzmi aurą ciepłej i słonecznej Hiszpanii, z której pochodzi, jednak podkreśla, że muzyka jest odzwierciedleniem emocji i stanu ducha.

Viken Arman - Audioriver Festival 2018

Muzyka pełna etnicznych wpływów, ukazująca odwagę i pasję jej twórcy. Dorastał przy jazzie i muzyce klasycznej. Ormiańskie korzenie stanowią inspiracje dla jego twórczości.