loader
Muzyka

Najciekawsze nagrania muzyczne pierwszego kwartału 2018

 

Rok 2018 jest niezwykle interesujący pod kątem nowych wydawnictw muzycznych. Wśród najciekawszych płyt, które ukazały się w pierwszym kwartale roku można zaliczyć między innymi nowe nagranie islandzkiego zespołu Gus Gus, który łączy ze sobą elecro-popowe brzmienie z surowymi syntezatorami. Na polskim rynku sytuacja wygląda równie ciekawie. Warto zwrócić uwagę na przykład na nową płytę Krzysztofa Zalewskiego pod tytułem „Zalewski śpiewa Niemena”, w której artysta sięga po klasyczny repertuar ikony polskiej muzyki, jaką niewątpliwie jest Czesław Niemen. 

Niniejsze zestawienie zawiera 4 albumy, z czego 2 stanowią albumy polskie, a pozostałe 2 wydawnictwa zagraniczne. Każde nagranie jest zupełnie inne, dlatego każda osoba powinna znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

„Man Of The Woods” Justin Timberlake

Jest to już czwarty album studyjny artysty. Tym razem Justin Timberlake sięga po bardziej ambitne brzmienia oraz teksty, prezentując muzykę pop w swojej najlepszej odsłonie. Na „Man Of The Woods” wyraźnie słychać silne inspiracje ze strony amerykańskiego rocka oraz współczesnych artystów muzyki popularnej, jak na przykład Timbaland czy Alicia Keys. Do singli promujących album zaliczają się „Filthy”, „Supplies”, „Say Something”, a także „Man of the Woods”.

męskie granie

„Męskie Granie 2017 - dogrywka”

To nagranie stanowi dodatek do wydanej w zeszłym roku płyty składankowej pod tytułem „Męskie Granie 2017”. Wydawnictwo łączy wielu wspaniałych polskich artystów w nowych aranżacjach oraz odsłonach, w których nie są jeszcze znani szerszej publiczności. Na składance można usłyszeć takie gatunku jak elektronika, rock, pop, hip-hop czy nawet piosenka autorska. „Dogrywka” stanowi nowe, niepublikowane do tej pory utwory, które były odgrywane podczas trasy koncertowej Męskiego Grania. Na składance znaleźli się tacy artyści jak na przykład Coma, Lao Che, Hey, Brodka, GrubSon, Kamp!, Julia Pietrucha, Kortez czy Organek.

„Zalewski śpiewa Niemena” Krzysztof Zalewski

Sięgnięcie po klasyczny i powszechnie znany repertuar legendy jaką był Czesław Niemen wymaga niewątpliwie dużej odwagi. Krzysztof Zalewski na swojej płycie łączy oryginalne kompozycje wraz z przekazaniem własnej wrażliwości. Płyta jest ukłonem dla wszystkich fanów artysty, nie tylko tych, którzy znają jego największe przeboje. „Zalewski śpiewa Niemena” zawiera bowiem również te utwory, które znają wyłącznie szczególni miłośnicy jego twórczości. Warsztat wokalny Krzysztofa Zalewskiego doskonale poradził sobie z niezwykle trudnymi kompozycjami Niemena. Na płycie wystąpiły również gościnnie w chórkach siostry Natalia i Paulina Przybysz.

„Lies Are More Flexible” Gus Gus

Jest to jedenasta płyta w karierze islandzkiego duetu Gus Gus. Zespół znany jest ze swoich niesamowitych kompozycji, które łączą transowe elementy z surowymi syntezatorami oraz klasycznym elektro-popem. Niecodzienne połączenie sprawdza się świetnie, dzięki czemu każdy powinien znaleźć w tym brzmieniu coś dla siebie. Płyta promowana byłą singlem pod tytułem „Featherlight".